ALO MADEN BULDUM HATTI

ALO MADEN BULDUM HATTI

 0 850 255 12 68

 Ülkemiz maden çeşitliliği ve rezervi açısından dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer almaktadır. Maden çeşitliliği itibariyle dünyada 10’uncu sırada yer alan Türkiye; başta endüstriyel ham maddeler olmak üzere, metalik madenler, enerji ham maddeleri ve jeotermal kaynaklar açısından zengin bir konumda bulunuyor. Günümüzde dünyada ticareti yapılan 90 çeşit madenden sadece 13’ü ülkemizde bulunmamaktadır. Kalanlardan 50 çeşit maden açısından ülkemiz; zengin ya da çok zengin kaynaklara sahipken, 27 çeşit maden bakımından ise yetersiz kaynaklara sahiptir.

MADENCİTY olarak; hizmet vermeye başladığımız ilk günden beri, madencilik sektörünün gelişimine katkıda bulunmak, madenciliğin yurt genelinde yayılmasını sağlamak ve madencilik alanında ülkemiz ihracatına katkıda bulunmak temel amacımız olmuştur. Bu amaç doğrultusunda; gerek faaliyetlerini yürütmekte olan madencilerimizle yola devam etmek, gerekse yeni bu yola çıkacak girişimci ve yatırımcılarımızla yol arkadaşlığı kurmak adına, Alo Maden Buldum hattımızı faaliyete geçirmiş bulunmaktayız. Bu hat aracılığı ile, tüm vatandaşlarımız veya madencilerimiz; maden olduklarını düşündükleri saha veya cevher için bizleri arayarak gerekli bilgilere sahip olabileceklerdir. Aramanız ile birlikte süreç şu şekilde işleyecektir;

1.       Ekibimiz tarafından numune alma, prosedür ve süreç hakkında bilgilendirileceksiniz.

2.       Aldığınız numune, gönderici ödemeli kargo ile tarafımıza (MADENCİTY A.Ş. Emek Mah. Bişkek Cad. No:26/2 ÇANKAYA / ANKARA ) gönderilecektir.

3.       Tarafımıza ulaşan numune; uzman ekiplerimizce incelenmek üzere, ön incelemeye alınacaktır.

4.       Ön inceleme raporu hazırlanacak olup, tarafınıza iletilecek ve numune sahibi bilgilendirilecektir.

5.       Gerekli bilgilendirme ve ihtiyaca binaen, laboratuvar incelemesi yaptırılacak olup, laboratuvar sonucu numune sahibine gönderilecektir.

6.       Ekonomik değeri olduğu sonucuna ulaşılan maden için, madenciye maden mevzuatı ve süreç hakkında gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

7.       Çıkan madenin; yatırım süreci ve yaklaşık maliyeti, ekonomik ve piyasa değeri hakkında gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Bu aşamadan sonra numune sahibi Madenci;

1.       İşletme aşamasına kendi imkanları ile devam etme kararı alırsa, çözüm ortaklığı ve müşavir firma olarak yol arkadaşlığı yapmaya devam edeceğiz.

2.       Kendi imkanlarının yetersiz olması halinde, yatırımcı firmalarımız ile gerekli görüşmeler sağlanarak ortaklı bir yapı ile devam edebiliriz.

3.       Son olarak da; tespit ettiği saha için hiçbir maliyete katlanmayıp, ücreti mukabilinde hakkını devredebilecektir.

MADENCİTY; tüm paydaşlarımıza eşit mesafede olup, kimsenin hak kaybı yaşamaması için ilkesel tutum sergilemektedir. Dürüst ve ilkesel yaklaşımımız ile, ülkemizin zenginliği olan madenlerimizin ekonomiye kazandırılması için var gücümüz ve tüm imkanlarımız ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz.